Pierwsze w Polsce Studio Wyborcze dla osób niesłyszących

Po raz pierwszy osoby z wadą słuchu w pełni będą mogły uczestniczyć w wyborach!
Za pomocą telewizji internetowej na portalu www.glusitv.pl wyjaśnimy zasady głosowania, sposób wyboru kandydata, partii, będziemy prezentować programy wyborcze, debaty oraz zachęcić Państwa do udziału w wyborach i oddania swojego głosu.
Wszystkie emitowane materiały filmowe przetłumaczone zostaną na Polski Język Migowy.
Chcemy by dzięki temu projektowi wszystkie osoby głuche i słabosłyszące mogły samodzielnie i świadomie, dzięki dostępowi do wiadomości i programów wyborczych, podjąć decyzję o wyborze kandydata lub partii i wziąć czynny udział w wyborach.
Zależy nam również na tym, aby wszyscy mogli się dowiedzieć, jakie obietnice składają kandydaci oraz na ile do tej pory zostały zrealizowane programy wyborcze.
Będziemy zachęcać osoby niesłyszące do zadawania pytań skierowanych do konkretnych kandydatów z lokalnych okręgów wyborczych, otrzymane pytania przedstawimy odpowiednim organom, a uzyskaną odpowiedz opublikujemy z tłumaczeniem na Polski Język Migowy na portalu glusitv.pl.
W przypadku jakichkolwiek niepewności, dodatkowych wyjaśnień lub pytań dotyczących naszego projektu - skontaktuj się z nami!

W celu uzyskania dodatkowych informacji o projekcie prosimy o kontakt z Anną Wąs koordynatorem projektu "Głusi na wybory - pierwsze w Polsce studio wyborcze osób głuchych i słabosłyszących" nr tel. 17 852 92 33, kom. 796 699 118, e-mail: wybory@glusitv.pl

Źródło: informacja nadesłana


Strona internetowa wykonana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego